Sekcja sportowa: Wioślarska

Projekt utworzenia Sekcji Wioślarskiej o nazwie „POSNANIA” zrodził się 1955 roku z inicjatywy przedstawicieli Okręgowego Związku Towarzystw Wioślarskich, a przede wszystkim Tadeusza Czerwińskiego, Mieczysława Tuliszki. Pierwsze treningi odbywały się na basenie wioślarskim TW „POLONIA” pod okiem trenera Mieczysława Tuliszki. Dzięki wysiłkom działaczy wioślarze przenieśli się do nowo wybudowanej przystani nad Wartą.

Przez wszystkie lata sekcja utrzymywała się na czołowym miejscu wśród klubów wioślarskich. Wioślarze corocznie odnosili i odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, jak i w Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Od lat znajdujemy się w ścisłej czołówce sportu dzieci i młodzieży. Dobrze układa się współpraca ze szkołami, skąd napływa do nas młodzież chętna do uprawiania tej dyscypliny. Najbardziej owocna współpraca zawiązała się z Zespołem Szkół Odzieżowych, gdzie w latach 1986-1990 funkcjonowały klasy sportowe o profilu wioślarskim.

Klub wychował wielu medalistów Mistrzostw Świata, Europy, Pucharów Åšwiata, Mistrzostw Polski,, uczestników Igrzysk Olimpijskich Ilonę Mokronowską oraz Magdalenę Kemnitz.

Zapraszamy również na stronę internetową: RBW - Posnania

Zarząd sekcji wioślarskiej:

Prezes

Paweł Szczepaniak

Wiceprezes ds. Organizacyjnych

Joanna Wenc

Wiceprezes ds. Sportowych

Maciej Hoffmann

Sekretarz

Maciej Kurek

Skarbnik

Włodzimierz Ratajczak

Członkowie Zarządu Sekcji

Mariola Abrahamczyk - do spraw zawodniczych

Stanisław Suwiczak - do spraw mastersów

Przemysław Abrahamczyk - trener koordynator

Powrót

pozycjonowanie plewiska