Sekcja sportowa: Piłki Ręcznej

W roku 1964 z inicjatywy Jana Urbaniaka oraz Władysława Arciszewskiego, który jednocześnie plenił funkcje pierwszego trenera. W roku 1966 z wychowanków utworzono zespół, który awansował do ligi wojewódzkiej. W kolejnych latach zespół wzmocniony zawodnikami z MKS “Starówka” awansował z rozgrywek międzywojewódzkich do II ligi /1973/.

Funkcje trenera objął Aleksander Wiecanowski, który przez kilka  sezonów dobijał się do I ligi. Udało się to dopiero w roku 1982 trenerowi Leonowi Nosili. Ważnym wydarzeniem w historii sekcji był udział w finale Pucharu Polski w roku 1981. Po jednym roku pobytu w I lidze zespół spadł do II ligi i ponownie w roku 1984 zakwalifikował się do rozgrywek I ligi w kładzie: A. Siekierski, M. Guziński, M. Niedżwiecki, M. Szwed, A. Nowak, D. Maślanka, M. Szkudlarczyk, T. Skibiak, B. Nowosielski, K. Niepoń, M. Peda, M. Gółw, P. Zieliński, M. Werle, M. Zawieja, i E. Szukalski. Kierownikiem sekcji został Marek Łuszczak, który funkcję tą pełnił do roku 1998.

Niestety po emocjonującej rundzie utrzymanie się w I lidze okazało się niemożliwe. Po roku przerwy w roku 1986 zespół po raz trzeci awansował do I ligi wzmocniony przez Macieja Konstackiego i Leszka Cichockiego. Niespodziewanie zespół po roku uplasował się na czwartym miejscu w tabeli, co dla beniaminka było olbrzymią satysfakcją, pozostawiając za sobą takie renomowane zespoły jak Stal Mielec, Korona Kraków czy Åšląsk Wrocław. Po tym sukcesie trener Leon Nosila zrezygnował z pracy w KS “POSNANIA”, a zespół przeszedł pod opiekę trenera Bolesława Olejniczaka. W kolejne dwa lata rozgrywek zespół zajmował 5 miejsce w tabeli I ligi.

W roku 1990 po narastających problemach finansowych Zarząd  Klubu po konsultacji z kierownictwem sekcji podjął decyzje o przekazaniu zespołu wraz z trzema najlepszymi juniorami do WKS “Grunwald”. Od tego momentu do zawieszenia działalności sekcji w 1998 w Klubie działały tylko zespoły juniorów i młodzików  szkolone przez  trenera Ireneusza  Zawala.

W roku 2009 we współpracy z Wydziałem Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania oraz Ucziowskim Klubem Sportowym Nr 1 z Poznania reaktywowano działalność sekcji piłki ręcznej.

Zarząd Sekcji Piłki Ręcznej:

Prezes:

Ryszard Misiak

Członkowie Zarządu:

Tomasz Nowicki

Agnieszka Kaczmarek

Katarzyna Zawiślak

Powrót

pozycjonowanie plewiska