Sekcja sportowa: Kanadyjkowa

Wszystkie osiągnięcia kanadyjkarzy są wynikiem trudnej, żmudnej, często niewdzięcznej i bardzo stresującej ciężkiej pracy zawodników oraz trenerów. Już w pierwszych latach pracy potwierdziło się, że warunki do treningu stworzone zawodnikom “Posnanii” oraz system szkolenia będą przynosiły efekty. Pierwszym wielkim sukcesem był występy młodzików w 1984 roku w Białym Borze, gdzie kanadyjkarze “Posnanii” zwyciężyli we wszystkich konkurencjach i na możliwych 9 zdobyli 8 medali.

W miarę rozwoju grupy kanadyjkarzy młodzicy naszej sekcji zdobywali medale na OOM, MMP a juniorzy i seniorzy występowali wielokrotnie w Pucharze Świata, Mistrzostwach Europy i świata oraz igrzyskach olimpijskich.

Przez 25 lat kanadyjkarze “Posnanii” zdobyli  we wszystkich kategoriach wiekowych ponad 700 medali w zawodach  rangi  mistrzowskiej, w tym ponad 200  tytułów MP,  40 medali MŚ i ME, a do pełni szczęścia brakuje tylko medalu  z  kolejnych  IO i my wszyscy związani z kanadyjkami  zawodnicy, trenerzy oraz działacze upragniony  medal  w  Pekinie  wywalczyć.

W 2005 roku kanadyjkarze wywalczyli 46 medali, /W tym 13 medali ME i MŚ/ w kategorii juniorów  i seniorów, a imprezach  rangi  MP zdobyli 33 medale, z czego aż 11 tytułów mistrzowskich. Najlepsze wyniki w sezonie uzyskali Paweł Baraszkiewicz , Michał Gajownik, Andrzej Jezierski i zawodnicy z grupy juniorów Paweł Dochniak, Przemysław Kaczmarek, Kamil Mendalka.

W 2006 roku kanadyjkarze wywalczyli 14 medali na MŚ, Europy i Polski w kategorii seniorów/ Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Michał Gajownik Kamil Mendelka, Przemysław Kaczmarek, Paweł Dochniak., Mariusz Kruk, Sebastian Osiurak/ juniorzy 24 medale na MMP, MPJ, OOM, MP Pzkaj / Mateusz Kotowski, Karol Kozłowski, Tomasz Tomalak, Krzysztof Rożek, Marcin Lewandowski, Rafał Stachura.