Sekcja sportowa: Kanadyjkowa

Prawie 25 lat temu z inicjatywy ówczesnego dyrektora klubu, a dzisiejszego prezesa klubu Wojciecha Skrzypczyńskiego w sekcji kajakowej “Posnanii” utworzona została profesjonalna grupa kanadyjkarzy. Prowadzenie tej grupy powierzono młodemu, pełnemu zapału trenerowi i wówczas jeszcze zawodnikowi Ireneuszowi Pracharczykowi, który pracuje do dzisiaj.

Przez te lata z grupą kanadyjkarzy związanych było wielu trenerów: Andrzej Młodzik, Piotr Kominowski, Amir Fazlagic, Tomasz Trafny, Piotr Honzlik,Artur Pietrzak, Ewa i Jacek Haneczkowscy, a obecnie w sekcji pracują Marek Schmidt, Rafał Rogoziecki i Dawid Gluza. Trzeba też zaznaczyć, że większość z byłych i obecnych trenerów  jest  wychowankami  klubu  i  trenera  Ireneusza  Pracharczyka.

Nieoceniona jest współpraca ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, która  umożliwiała i umożliwia zawodnikom pogodzenie nauki ze sportem.

Nieodzowną  kwestią w każdym sporcie jest sprzęt oraz utrzymanie sekcji. Przez wiele lat z pomocą kanadyjkarzom przychodzili m. In. Józef Bejnarowicz, Marek Nowicki z firmą Allsa, jak również Ireneusz Pracharczyk z firmą Olimpijczyk. Nie sposób wymienić tu wszystkie godne pochwały osoby, ale podziękowania należą się przede wszystkim rodzicom za wspieranie sekcji.

Zapraszamy również na stronę internetową: Kanadyjkarze.pl

Zarząd sekcji kajakowej grupy kanadyjkarzy:

Prezes

Ireneusz Pracharczyk

Wiceprezes ds. sportowych

Arkadiusz Rudny

Wiceprezes ds. organizacyjnych

Albert Chabera

Członkowie Zarządu Sekcji

Lesław Kudła

Marek Nowicki

 

Powrót

pozycjonowanie plewiska