Sekcja sportowa: Kajakowa

Sekcja Kajakowa KS „POSNANIA” powstała w 1957 roku. Inicjatorami jej powstania byli Zygmunt Walczak i Tadeusz Kulczak. Pierwszym sukcesem na arenie krajowej było zwycięstwo K-4 juniorów w MP w 1957 roku (A.Kulczak, A.Króllikowski, T.Karaśkiewicz, T.Kaczmarek). 

W roku 2005 zawodnicy sekcji zdobyli w prestiżowych imprezach międzynarodowych 12 medali (3-4-5). Do obecnie najwybitniejszych kajakarzy sekcji startujących na torach regatowych całego świata należy zaliczyć: Aneta Białkowską, Monike Borowicz, Małgorzate Chojnacką, Przemysława Gawrycha, Bartosza Hancyka, Anetę Konieczną, Krzysztofa Łuczaka, Iwonę Pyżalskai Dawida Wardowicza. Trenerem koordynatorem jest Jacek Heneczkowski.

Bardzo istotną dla rozwoju sekcji jest współpraca z Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu, gdzie od dwudziestu lat trenuje i uczy się większość zawodniczek izawodników sekcji. Dyrektorem Szkoły jest Ewa Andrzejewska. Sekcja współpracuje również z Uczniowskimi Klubami Sportowymi: "Szóstka", "Pamiatkowo" oraz "Zalew" Jerzykowo.

Zarząd sekcji kajakowej:

Prezes

Andrzej Matczak

Członkowie Zarządu Sekcji

Stanisław Głuszak - Wiceprezes

Jacek Heneczkowski - Wiceprezes Urzędujący

Tadeusz Kasprzak - Członek

Mariusz Rutkowski - Członek

Powrót

pozycjonowanie plewiska