Kaczmarek Przemysław

Przemysław Kaczmarek – kanadyjkarz. Urodził się 02 lipca 1987 roku w Poznaniu. Swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczął w 1998 roku w grupie szkolenia wstępnego u trenera Jacka  Henczkowskiego, następnie doskonalił swoje umiejętności pod okiem trenera Dawida Gluzy. W kolejnym etapie swojej kariery przeszedł do grupy zawansowanej trenera Ireneusz Pracharczyka.

Absolwent  Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu. Obecnie kontynuuje naukę w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu.

Przemysław Kaczmarek jest jednym z najlepszych wychowanków Klubu Sportowego Posnania.  Od wielu lat reprezentuje barwy naszego kraju. Medalista mistrzostw świata i  Europy  juniorów, wielokrotny medalista mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Za największy sukces zawodnika można uznać start na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy gdzie wywalczył złoty medal w konkurencji C-2 na dystansie 1000 metrów, która znajduje się w programie Igrzysk Olimpijskich. Nie wiele zabrakło by wywalczył brązowy medal podczas mistrzostw Europy seniorów, ostatecznie zajął IV pozycję.

W roku 2010 wywalczył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata w konkurencji C1 na dystansie 1000m

Młody i bardzo perspektywiczny zawodnik z dużymi szansami na powalczenie o najwyższe miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.

Powrót

pozycjonowanie plewiska