Historia

Klub Sportowy "Posnania" został założony w maju 1907 roku przez grupę polskiej młodzieży wywodzącej się ze środowisk rzemieślniczych i kupieckich miasta Poznania. Początkowo jako Klub cheap replica watches piłkarski występował pod nazwą "NORMANIA".

Pierwszym prezesem był dwudziestoletni Stanisław Pilaczyński, a jednym z najbardziej aktywnych inicjatorów powstania Klubu był Piotr Pacierzyński.W roku 1912 Klub zmienił nazwę na „Posnania” i przyjął biało-czerwone barwy, a znaczek klubowy nawiązywał do herbu miasta Poznania.

W 1913 roku z inicjatywy działaczy Klubu założono Związek Polskich Towarzystw Sportowych, w skład którego obok "POSNANII" wchodziły kluby "WARTA" i "OSTROVIA". W latach międzywojennych sekcja piłki nożnej grała w klasie B, a kilku wychowanków Klubu - Przybysz, Flieger, Staliński i Krzyszkiewicz przeszło replica watches uk do Warty i dostąpiło zaszczytu gry w reprezentacji Polski. Kolejni Prezesi Klubu w okresie międzywojennym to: Czesław Sparty i Mieczysław Schnotale.

Po II wojnie światowej, już od 24 maja 1945 roku, wznowiono działalność Klubu. Niestety brak własnych obiektów nie pozwolił na rozwinięcie działalności i po reorganizacji sportu w 1949 roku nastąpił upadek znaczenia „Posnanii” na sportowej mapie Polski. Powołanie Zrzeszenia Sportowego Spółdzielczości Pracy "START" dało kolejną szansę na rozwijanie działalności. 9 maja 1957 roku zgromadzenie członków koła „Start” jednomyślnie uchwaliło Knockoff Watches przejęcie tradycji „Posnanii” i nazwy Spółdzielczo - Rzemieślniczy KS Start - Posnania.

Był to punkt zwrotny w historii Klubu. W latach 60 – 70 wybudowano na Winogradach – nowej wówczas dzielnicy Poznania stadion z halą i basenem pływackim. Nad Wartą powstała przystań z warsztatami, basenami treningowymi dla kajakarzy i wioślarzy. Nad jeziorem Kierskim zbudowano okazałą przystań żeglarską wraz z hotelem i zapleczem gastronomicznym. Nowa baza oraz ustabilizowana sytuacja finansowa sprawiły, że o KS „POSNANIA" coraz głośniej było na sportowych arenach nie tylko krajowych. Najwięcej sławy przynosili Klubowi przedstawiciele sportów wodnych i gier zespołowych. 

 Od roku 1989 Klub jest jednostką samodzielną, działającą jedynie ze We offer the cheapest for men anywhere around.środków wypracowanych przez siebie i zadań zleconych administracji państwowej i samorządowej. Przez cały czas swej działalności. Klub związany jest ze środowiskiem dzieci i młodzieży miasta Poznania.

Obecnie w "POSNANII" działa dziewięć sekcji – kajakowa w skład której wchodzą dwie grupy: kajakarzy i kanadyjkarzy, wioślarska, pływacka, rugby, motorowodna, tenisa ziemnego, żeglarska oraz piłki ręcznej. Klub skupia ponad 800 sportowców, z których 85 % to młodzi zawodnicy. Ponadto aktywnie współpracuje ze szkołami oraz Uczniowskimi Klubami Sportowymi. Klub nasz również poważne osiągnięcia na polu organizacji imprez sportowych krajowych i międzynarodowych, które osiągały wysoką ocenę władz federacji i związków sportowych, przynoszące chlubę polskiemu sportowi i miastu Poznaniowi.

W 1984 roku Klub występuje pod nazwą Spółdzielczy Klub Sportowy "Posnania", a od 16 maja 1996 decyzją Walnego Zgromadzenia jako Klub Sportowy "Posnania".

21 kwietnia 2005 roku - odsłonięcie tablicy pamiątkowej i nadanie obiektom Klubu przy ulicy Słowiańskiej imienia Franciszka Karłowskiego hublot replica cheap .

W 2007 roku Klub Sportowy „Posnania” obchodził 100-lecie istnienia. 

22 września 2007 roku odbyła się uroczysta akademia w Auli Politechniki Poznańskiej i Msza św. w katedrze poznańskiej, podczas której poświęcony został sztandar Klubu ufundowany przez Prezydenta Miasta Poznania. Klub został wyróżniony odznaką honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” oraz tytułem „Zasłużony dla Miasta Poznania”. Zasłużeni dla Klubu działacze, zawodnicy, trenerzy i pracownicy zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi, resortowymi, odznaczeniami związków sportowych oraz odznaczeniami klubowymi oraz odznakami i medalami jubileuszowymi. Wydano monografię Klubu, nakręcono film okolicznościowy, wydano plakaty, pamiątki i upominki. W celu uczczenia 100-lecia Klubu odbyło się szereg imprez sportowych:

- spotkanie pokoleniowe i mecz towarzyski byłych zawodników sekcji piłki ręcznej,

 - Regaty o Puchar Prezesa KS Posnania w żeglarstwie,

- Puchar Europy Weteranów i Otwarte Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie,

- Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzików i Weteranów,     Mistrzostwa Polski Łodzi Smoczych,

- Memoriał im. Bogusława Pawlaczyka w breitling replica rugby,

- Memoriał im. Andrzeja Kulczaka w kajakarstwie,

- Motorowodne Mistrzostwa Europy, - Międzynarodowy Mityng Pływacki,

- Ogólnopolski Turniej breitling replica watches for sale Skrzatów.

    

Powrót

pozycjonowanie plewiska