Gembiak Marcin/Michał

Michał i Marcin Gembiak - bliźniacy, urodzeni 11.08.1985 w Poznaniu. Zawodnicy Klubu Sportowego Posnania. Sport Motorowodny uprawiają od 1995 roku. Pierwsze zawody, to Jezioro Rusałka w Poznaniu, Stawy Stefańskiego w Łodzi (pierwsze nieoficjalne MP, w których Marcin wywalczył 1 miejsce). Pierwszy debiut na Mistrzostwach Europy w Chodzież  w 2001 roku (Marcin srebro, Michał brąz).

Michał Gembiak w 2010 roku wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy w klasie T-550 oraz srebrny na Mistrzostwach Świata w tej samej klasie podczas zawodów odbywających się w Zbąszyniu.

Mracin Gembiak w 2010 roku dwa razy stawał na najniższym stopniu podium podczas Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w klasie T-550.

Multimedaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. W sumie udało im się wywalczyć 12 medali. Marcin zdobył 5, Michał 7 medali.

W 2010 roku zawodnicy zakończyli edukację. Marcin zdobył tytuł magistra na Akademii Wychowania Fizycznego w  Poznaniu (specjalizacja Organizacja i Zarządzanie Sportem). Michał zdobył tytuł magistra farmacji na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Aktualnie Michał pracuje jako Farmaceuta, Marcin natomiast pracuje w firmie rodzinnej  i szuka pracy w zawodzie.

Hobby zawodników to przede wszystkim sport. Sport motorowodny, jazda na motocyklu, paintball, narty wodne, narty śnieżne, squash.

Powrót

pozycjonowanie plewiska